دانلود Dandara 1.2.3 – بازی ماجرایی داندارا برای اندروید

بازی Dandara دنیایی از نمک ها را به شما نشان می دهد که در حال نابودی است و و شهروندان این دنیا پس از یک دوره صلح در حال جدایی از هم دیگر هستند. داندارا شخصیت قهرمانی است که می توانید در این سری تجربه کنید و پرتو امیدی را برای این شهروندان ایجاد کنید. شما باید گرانش را از بین ببرید و اسرار پیدا و پنهان بازی را کشف کنید. شخصیت های بازی طیف وسیعی از دشمنان شما هستند که شما باید در برابر آنها برای بقا تلاش کنید. این بازی را می توانید بر روی سیستم عامل اندروید ۷٫۰ و بالاتر نصب و اجرا می شود.

Dandara 1.2.3 Apk + Mod + Data

کاور-Dandara

info

The world of Salt hangs on the brink of collapse. The citizens, once free spirits, now stand oppressed and isolated. But not all is lost, for out of this aether of fear arises a heroine, a ray of hope. Her name is Dandara.

Welcome to a unique 2D metroidvania platformer full of mystical creatures and boundless exploration. Defy gravity as you jump across floors, walls, and ceilings alike. Discover the mysteries and secrets hidden throughout the world of Salt and its diverse array of characters. Empower Dandara for combat and survival against enemies bent on oppression.

اطلاعات فایل
رمز فایل: www.downloadha.com
لینک دانلود