دانلود Engross: Focus Better 5.0.2 – نرم افزار افزایش حافظه برای اندروید

نرم افزار Engross ابزاری به منظور افزایش حافظه و بهبود در یادگیری می باشد که معمولا افراد زیادی به خاطر این مشکل در مدرسه و دانشگاه دچار مشکل می شوند. این برنامه برای شما ساخته شده است و می توانید در ۶۰ دقیقه عملیات یادگیری و بهبود حافظه و ماندگاری را مشاهده کنید. هر روز با تمرینات دقیق می توانید به این مهارت دست یابید و هدرروی حافظه را دیگر در خودتان مشاهده نکنید. حواس پرتی یکی از موارد بسیار مهمی است که اکثر جوامع با آن روبرو هستند و دلیلش را بروز مشکلات اجتماعی می دانند. در حالی که اینطور نیست و باید ریشه آن را در ضعف حافظه جستجو کرد.

با دانلود Engross می توانید بهبود جالبی در زمینه حافظه مشاهده کنید و هر چه که می توانید یادگیری خود را بهتر کنید. این یادگیری می تواند در دانشگاه و مدرسه و محیط کاری به دردتان بخورد و فرد خوش قولی نیز باشید. بنابراین سازماندهی توسط این برنامه را صورت دهید و از کارکرد این برنامه استفاده کنید، تا بتوانید همه عادات بد خود را که عامل همه آنها ضعف حافظه است را کنار بگذارید. این برنامه روی سیستم عامل اندروید ۴٫۴ و بالاتر نصب و اجرا می شود.

کاور-Engross

info

Stay Focused, Manage Time, Manage Tasks

Most of us distract a lot while studying or working. Distractions lower our efficiency, task that can be finished in 30 minutes takes 60 minutes, imagine how much time we waste in a whole day, week or in a year!

A cure for distractions
Engross is specially designed to lower distractions/procrastination and improve concentration. It helps to adopt self-control & stay focused on work at hand. It not just eliminates day-dreaming & distractions from your work time, but also helps to keep your work organized.

A proper Time Management Tool
With a Focus Timer, Work labels and a To-do list, Engross is a perfect time management app and can boost your daily productivity to a whole new level.

A To-do List with Reminders
Plan your day, create tasks, set reminders and stay committed to your schedule.

A complete Self-Study tool
Features like revise/recap timer are specially built for students & self-study. Labels can be used to tag each session with a subject and thus students can track their time spent on each subject.

WHAT’S NEW
Version 5.1.3
– Bug fix.
Version 5.1.0
– Timer bug fix.
– Improvements in User-Interface.
– Added delete session option in the History.
– Other bug fixes.

اطلاعات فایل
رمز فایل: www.downloadha.com
لینک دانلود

  دانلود فایل نصبی – معمولی